Terug

Straffen

Er kunnen vanuit het bestuursrecht maar ook vanuit het stafrecht straffen worden opgelegd, als men regelgeving overtreedt

Men kan dan denken aan een boete (een bestuurlijke boete) maar ook aan een gevangenisstraf. Ook kan een bedrijf voor een bepaalde periode worden gesloten. Het krijgen van een transactie of een sepot behoort ook tot de mogelijkheden.

Ook het strafrecht is van toepassing. Dan is bijvoorbeeld sprake van vervolging voor een meer algemene overtreding zoals "valsheid in geschrift", omdat bijvoorbeeld documenten verkeerd zijn ingevuld, of registraties niet kloppen.  

De Europese Unie heeft de lidstaten verplicht om sommige milieudelicten in de wetgeving te onderwerpen aan strafrechtelijke vervolging.

Er kunnen zware straffen worden opgelegd, zoals:

  • boetes
  • stil leggen van het bedrijf
  • werkstraffen (voor de bestuurder van de onderneming)
  • gevangenisstraffen (voor de bestuurder van de onderneming)

Verstuur uw juridische vraag anoniem aan 180 aangesloten advocaten

Stap 1 van 2

Ik ben
100% anoniem
❮
❯
  • F.W. Henstra Aelan Advocaten Utrecht
  • J.I. Vervest Fridsma & Vervest advocaten Heemskerk
  • L. Nix Spuistraat 10 Advocaten Amsterdam
  • O.C. Bondam Bondam Advocatenpraktijk Voorschoten
  • S. Smeets Het Wetshuys Advocaten en Mediators Venlo
  • S. van de Griek VDG advocatuur Almelo
  • A. Jankie Jankie Advocatuur 'S-GRAVENHAGE
  • D.M. van Daalen WERK advocatuur Hilversum
  • F.M. Hooijmans Windt Le Grand Leeuwenburgh Rotterdam
  • M. Sakarya ECHT advocatuur EPE